עיצוב בתים

עיצוב בתים

אין נוסחה אחת שתתאים לכל חללי הבית ולכל הבתים, אך בכל זאת, עשינו מאמצים כדי לתת כמה טיפים כלליים לעיצוב כל חדר בבית באופן נפרד תוך שמירה על צביון תואם כללי. אז כיצד אפשר לנווט בעיצוב הבית בכל חלל בנפרד? בואו נגלה יחד

עיצוב בתים מהו?

כאשר נתמקד בעיצוב הבית, ראשית חשוב שנתייחס למטרתו הייחודית של החדר, ונדאג כי העיצוב משרת את המטרה שלו ולא להיפך. אז בואו נעבור חדר, חדר ונבין מה צרכיו.

עיצוב הסלון

הסלון הוא לב ליבו של כל בית באשר הוא, ומרבית הדירות והבתים בישראל בנויים בצורה בה הדבר הראשון שאדם הנכנס לבית יראה הוא את הסלון, חשוב לזכור כי עיצוב הבית גם הוא צריך להיות תואם לעיצובו של הסלון. אז איך מעצבים את חלל הסלון? קבלו 5 טיפים לעיצוב מיטבי של הסלון.

 1. מדדו את החלל בקפידה: כאשר אנחנו מתחילים במחשבה על עיצוב בתים בכלל ועיצוב סלון בפרט חשוב שנדע כי גודל החלל משנה באופן משמעותי את עיצוב החלל. אם הסלון מתפרש על שטח גדול, נשתדל לשמור על רהיטים ואלמנטים גדולים שימלאו את החלל, כמו מספר רב של ספות ופינות ישיבה ותמונות גדולות שיתפסו חלק גדול מהקירות. אך אם יהיה מדובר בחלל קטן ניאלץ להסתפק ברהיטים קטנים ומינימליים בחלל.
 2. נסו להתרכז באסתטיקה שלכם: כפי שאמרנו, אין נוסחה אחת שמתאימה לכל אחד. לכן קריטי שתעיפו מבט פנימה ותשאלו את עצמכם מה היא האסתטיקה שתשרת אתכם בצורה הטובה ביותר. האם אתם אנשים צבעוניים ושמחים שיפיקו את המיטב מחלל בעל צבעים עזים המשתלבים בהרמוניה? או שמא תרצו להפוך את החלל שלכם לבהיר בעל גוונים עדינים שייתן לכם שקט אחרי יום אורך?
 3. מלאו את הקירות: הסתכלו סביב ונסו לחפש את המקומות האידאליים בהם כדאי לכם לכסות את צבעי הקירות בתמונות, שעונים, טקסטיל, מדפים וכל דבר העולה על רוחכם כדי למלא את החלל בצורה הטובה ביותר.
 4. לא לשכוח להכניס חיים: עציצים יתאימו לכל צורת עיצוב, לכל בן אדם, ולכל חדר בבית שלכם. עציצים מכניסים חיים בחדר ומהווים צבעוניות משל עצמם בתוך החלל. אם פחות מתחשק לכם להכניס "בעל חיים" שתהיו אחראים עליו הביתה, תמיד אפשר להשקיע בעציצים מלאכותיים.
 5. רהיטים ייעודיים: נסו שוב לתת מבט פנימה וחשבו אילו רהיטים יהיו בשימוש בסלון שלכם. האם מדובר בקופסת צעצועים לילדים, בספרייה מלאת ספרים או שבכלל בר אלכוהול מדבר אליכם ואל הבית שלכם? מה שיפיק לכם תועלת יפיק תועלת גם לסלון ועיצוב הבית.

עיצוב חדר השינה

בעיצוב הבתים בכלל ובחיים בפרט אין חשוב יותר מחדר השינה, שכן הוא החלל בו תבלו את הזמן שלכם כאשר תרצו להירגע ולישון או אפילו סתם לרבוץ במיטה. לכן חשוב מאוד שהחלל הזה יהיה מרגיע ושקט לראש שלנו שמתרוצץ רוב שעות היום. הנה 5 טיפים לעיצוב חדר השינה.

 1. בחירת פלטת צבעים: כאשר אנו בוחרים פלטת צבעים לחדר השינה חשוב שניקח בחשבון שצבעים עזים ורועשים יכולים לגרום לאפקט לא נעים בחדר השינה, על כן חשוב בנבחר בפלטת צבעים שתתאים לשאר עיצוב הבית אך תהיה רכה ועדינה על העיניים בזמן השהיה בחדר השינה. פלטת צבעים כחולה מוכחת כפלטה מרגיעה במיוחד.
 2. חלל מרווח: ודאו שבעת בחירת הרהיטים אתם לוקחים בחשבון את גודל החלל וכמובן את העובדה שחדר השינה נועד לנו גם כדי להתלבש ולהתארגן ליציאה מהבית, לכן חשוב שיהיה מרווח דיו למשימה.
 3. תאורה רכה: נסו לשלב תאורות רכות בחלל, החל מבחירת מנורת תקרה בגוון צהוב שהוא עדין יותר על העיניים, ונסו לפזר בחלל מנורות שולחן, מנורות קיר, או מנורות עומדות שיתנו מגוון שכבות של תאורה שתוכלו לשחק איתה לפי רצונכם.
 4. המשקל הויזואלי של הרהיטים: המשקל הויזואלי של הרהיטים מאוד חשוב בעיצוב בתים ככלל ובעיצוב חדר השינה בפרט. כאשר אנו מסתכלים על מיטת ברזל מאסיבית המשקל של הרהיט בעיניים שלנו הופך רהיט אחד לגדול בהרבה ממה שהיה במקור, לכן נסו לבחור ברהיטים שנראים "קלים" בעיניים.
 5. פינה חמה: נסו לארגן לכם פינה חמימה בחדר השינה. את הפינה אפשר לייצר בעזרת כורסא בעלת גוונים חמים לצד ספרייה קטנה ולמשקיעים באמת אפשר להוסיף מנורת שולחן בעלת צבעים חמימים.

עיצוב המטבח

יש שיאמרו שדווקא המטבח הוא הלב של הבית, שכן במחשבה מהירה הוא החלל בו אנחנו מבלים את מרבית הזמן שלנו. החל מהכנת הארוחות, שטיפת הכלים והאפייה הוא ללא ספק חלל שאנחנו נמצאים בו הרבה זמן כאשר אנחנו נמצאים בבית. אז איך מעצבים את המטבח? קבלו 5 טיפים

 1. השילוש הקדוש: לפני הכל התרכזו בשילוש הקדוש שנמצא במטבח שלנו. הכיריים, התנור והכיור. שלושת אלו צריכים להיות באותו הצבע, ואם לא אז מינימום בגוונים דומים כדי לתת צביון אחיד למטבח.
 2. ארונות המטבח: ארונות המטבח הם הקנבס שלנו כאשר אנחנו מדברים על עיצוב נכון של המטבח. לכן, חשוב שנתאים את כל עיצובו של המטבח לעיצוב וצבעם של הארונות במטבח.
 3. בחירת השיש: בחירת השיש גם היא מהווה מעין קנבס לתחילת העבודה שלנו על עיצוב במטבח, השתדלו לבחור בגוונים שיתנו קונטרסט לצבע ארונות המטבח שלכם כדי לתת תחושת עומק למטבח.
 4. תאורה: רבים נוטים לשכוח את תאורת המטבח ולהסתפק במנורות לבנות שנותנות למטבח מראה של משרד ממשלתי. נסו להתאים את האור במטבח לעיצוב הבית והשתדלו לבחור בתאורה צהובה לגוונים ניטרליים, תאורה כתומה לגווני חמים ותאורה כחולה לגוונים קרים.
 5. תעשו טובה – תנו למטבח שלכם קצת אופי: בחיינו שזה לא קשה. רוב האנשים משקיעים בעיצוב המטבח ומבלים שעות בבחירת הארונות הנכונים, השיש הנכון, מוצרי החשמל והכיור הנכון אבל מפסיקים ממש שם, וחבל! תנו למטבח שלכם קצת אופי בעזרת תמונות, מדפים צבעוניים או אפילו מתכונים של אימא בכתב יד ממוסגרים. זה אומנם לא נשמע הרבה אבל זה עושה הבדל עצום.

עיצוב חלל הישיבה החיצוני

בין אם מדובר בחצר מפנקת או במרפסת שמש עם נוף מרהיב, אין ספק שעיצוב הבתים נוגע גם בחוץ. כאשר אנחנו מסתכלים החוצה חבל שנראה מדשאה חומה מתקרחת עם פינת ישיבה מתקפת שאף אחד לא ישב עליה מאז שפרס היה ראש ממשלה. על כן נעניק לכם 5 טיפים לעיצוב חלל הישיבה החיצוני:

 1. ירוק זה המפתח: בין אם מדובר בחצר או במרפסת אל לנו לשכוח להכניס ירוק אל החלל בעזרת עציצים ירוקים או אדניות פורחות, ואם מדובר בחצר אז מדשאה מפנקת.
 2. פינת ישיבה: רבים מתעצלים בעת עיצוב החלל החיצוני ופשוט זורקים עליו את הספה הישנה מהסלון. השקיעו קצת מאמץ וקנו פינת ישיבה ייעודית לחלל חיצוני כדי שתוכל לחיות לצידכם שנים קדימה.
 3. אטרקציה נחמדה: כל החללים החיצוניים שונים כמו שכל הבתים שונים, לכן חשוב לבחור באטרקציה חיצונית שתתאים לכם. האטרקציה יכולה להיות מנגל מפנק או טרמפולינה לילדים, העיקר שהחלל יראה מלא חיים.
 4. צבעוניות: איכשהו כשזה נוגע בעיצוב החלל החיצוני אנשים נוטים לבחור בצבעים לבנים, אפורים או צבעי שמנת, אך שילוב צבעוניות בחלל החיצוני פותחת אותו ומעניקה לו מראה "שמח" .
 5. תאורה חיצונית: כדי לבלות זמן רב יותר בחלל החיצוני, חשוב מאוד שנמצא עבורה תאורה חיצונית שתחמיא לו, ותאפשר לנו לשבת בחוץ גם בשעות הלילה.

לסיכום:

לסיכום, אין דרך אחת לעצב את כל הבית שכן כל חלל צריך דברים אחרים. חלל הסלון יצריך מאיתנו גמישות בין צבעוניות מרוממת לבין צבעים ניטרליים מרגיעים, ואילו חדר השינה יצריך מאיתנו צבעוניות מרגיעה וניטרלית בלבד. כאשר נעצב את המטבח נתרכז ראשית בחלקים הקריטיים שלו שכן הם מוצרי החשמל, השיש וארונות המטבח אך לא נשכח לעצב אותו באביזרים נוספים. את חלל החוץ נעצב גם הוא בעזרת עציצים ונוסיף חיים הביתה מהחוץ אל הפנים.

שיתוף:

אדריכלות ועיצוב פנים בישראל
אדריכלות

אדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלות הינה האמנות שמאחורי הבניינים והמבנים המקיפים אותנו. אדריכלים מתעסקים בשרטוט מבנים בצורה מדויקת למשתמש,

המשך קריאה »
בניית ממ"ד
תוספות בניה

בניית ממדים

הממ"ד הינו חלק בלתי נפרד מהחיים במציאות הישראלית המורכבת. הוא מספק לנו ביטחון פיזי ושקט

המשך קריאה »
מערכת רישוי זמין
רישוי והיתרים

מערכת רישוי זמין

רישוי זמין הינה מערכת כלל ארצית המיועדת להגשת היתרי בנייה ע"י גורמים מקצועיים בתחום הבנייה

המשך קריאה »