היתר בניה

שינויי מבנה | שינוי פני חזית | תוספות בניה | שימוש חורג

תכנון, ניהול והגשת היתרים לרישוי

הוצאת היתר בניה

עולם הנדל"ן מתפתח בקצב מסחרר, כאשר ניתן לראות מכל עבר המון מבנים חדשים בתהליכי בנייה. במקביל לבנייה החדשה, נשים לב לאנשים רבים המעוניינים להוסיף ולבצע שינויים במבנה קיים כמו הוספת חדר או התקנת מרפסת שמש, כדי לשדרג את איכות החיים ולהעלות את שווי הנכס שלהם.
בכל אחד מהמקרים הללו, בניית מבנה חדש או תהליכי שיפוץ ושינויים במבנה קיים, הרי שתידרשו להוציא היתר בניה כנדרש על פי חוק התכנון והבנייה וזאת לאחר התייעצות עם אדריכל או עם איש מקצוע אחר, אשר יציג בפני הוועדה את התכנית המבוקשת.

כל בנייה חדשה שכזו, לרבות שינויים ותוספות במבנה קיים, מחייבים הוצאת היתר בנייה. תהליך רישוי זה יכול להיות פשוט ומהיר במיוחד כשמבצעים אותו כמו שצריך עם החברה הנכונה.

צרו קשר
צריכים עזרה בהוצאת היתר בניה?

חייגו: 073-375-3175
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

האם כל שיפוץ מחייב הוצאת היתר בנייה?

תהליך קבלת היתרי בנייה יכול להיות תהליך ממושך ומתיש למדי ולפיכך, חשוב לדעת כי לא כל תהליך של שיפוץ בדירה מחייב קבלת רישוי בניה. חוק התכנון ובנייה מגדיר בדיוק אלו מקרים ותהליכי שיפוץ מחייבים רישוי בניה, כאשר המקרים העיקריים הם בנייה חדשה ושינויים חיצוניים במבנה, שינוי השימוש העיקרי בנכס, שינויים בעמודי תמך וחריגה מהשטח.

חוקי התכנון והבנייה, לרבות סעיפי עזר מיוחדים של רשויות שונות, יכולים להיות מבלבלים ולגרום לפניות מיותרות לוועדת התכנון המקומית, באופן שיאריך את זמן השיפוץ בהמתנה מיותרת. באמצעות חברה מקצועית ומנוסה, המכירה היטב את לשון החוק וסעיפיו השונים, תוכלו לדעת בפירוט ודיוק רב, האם השיפוץ המתוכנן מחייב קבלת היתר בנייה.

שיפוצים לא מחויבים בהוצאת היתר בניה

היתר בניה

היתר בניית בית או מבנה חדש. פנייה לרשויות העירוניות והתנהלות שוטפת מולם. מילוי תפקיד עורך הבקשה מול הוועדה, הכנת תוכניות, שרטוטים ומסמכים והגשתם לוועדה.

היתר תוספת בניה

היתר לבניית תוספות למבנה קיים - הוספת מרפסת, חדר, תוספת ממ"ד, קירוי, חנייה ועוד. טיפול בכל ההליכים הבירוקרטים ועד להוצאת ההיתר בפועל.

היתר שינויים

הגשת היתר שינויי מבנה לבניה פנימית - חיזוק מבנים, ביטול עמוד או קורה, חלוקת דירות ואיחוד חללי המבנה. הכנת המסמכים בצירוף חוות דעת מקצועית.

היתר שינוי פני חזית

הוצאת היתר שינויים בקירות החזית החיצוניים של המבנה או הבית המשותף - פריצת פתח, הרחבת חלונות וכל שינוי אחר המשפיע על חזית הבניין.

היתר שימוש חורג

הגשת תוכניות לבקשת היתר לשימוש חורג של מבנה או נכס. שינוי הגדרת השימוש ברשות המקומית ועמידה בדרישות הוועדה לתכנון ובנייה.

התהליך

תהליך הוצאת היתר הבנייה

תהליך הוצאת היתרי בנייה הוא תהליך לא פשוט, המבוצע באמצעות מספר שלבים וכרוך בהתעסקות רבה העלולה לגזול מאתנו זמן רב, בעיקר במקרים בהם התהליך אינו מבוצע על ידי גורם עם הניסיון והידע המתאים, כזה שיעניק לכם ליווי מקצועי לאורך כל התהליך.

כך, בין השלבים העיקריים של קבלת היתר בניה נכללים:

בקשת מידע

בשלב ראשוני זה יש לפנות לוועדה המקומית בכדי לקבל מידע אודות הנכס ו\או הקרקע בה מתכוונים לערוך את השיפוץ והבנייה, כאשר המידע המתקבל יכלול נושאים כמו זכויות על הקרקע, גודל השטח, מפות ותכנונים של הנכס הקיים. לצד שלב זה יתכן ותתבקשו להחתים את השכנים על תכניות הקונסטרוקציה - תלוי בסוג ההיתר אותו אתם מבקשים.

הכנת הבקשה

קבלת היתרי בנייה כרוכה גם בבירוקרטיה מסוימת, המתחילה בהכנת הבקשה לקבלת היתר בניה. אמנם מדובר בתהליך בירוקרטי, אך זהו שלב חשוב בהחלט בדרך לקבלת רישוי בניה ולפיכך, חשוב ואף מומלץ להיעזר בשלב זה בחברה מקצועית ומנוסה, אשר תסייע לכם להגיש את הבקשה באופן מושלם, עם כלל האישורים והחתימות הנדרשות.

הגשה לרשות

את הבקשה וכלל המסמכים והאישורים הנלווים אליה, יש להגיש לרשות המקומית וזאת באמצעות מילוי טופס ייעודי לקבלת היתר בנייה. כאשר עובדים עם אנשי המקצוע הנכונים והמנוסים, הרי שהכרתם את הגורמים השונים ברשות המקומית ודרך ההתנהלות המומלצת מולם, ללא ספק תסייע לכם לזרז את תהליכי בחינת הבקשה והמעבר לשלב הבא.

בדיקה חיצונית

תהליך הבחינה יכול להימשך מספר שבועות במידה ולא חסר שום טופס ו/או אישור רלוונטי, מחסור אפילו במסמך אחד יכול להאריך את ההמתנה בשבועות נוספים. לאחר קבלת הבקשה על ידי הרשות המקומית, היא תערוך בדיקה מטעמה בעזרת מהנדס מקצועי. לאחר תשלום חלקי מאגרת הבנייה ובדיקת המהנדס, בקשת ההיתר עוברת לדיון אצל הוועדה המקומית.

החלטת הוועדה

לאחר כמספר חודשים (תלוי ברשות המקומית), או הרבה פחות, במידה ונעזרתם בליווי של חברה מקצועית, תקבלו את החלטת הוועדה לתכנון ובנייה של הרשות המקומית. ההחלטה מגיעה בדואר רשום אליכם כאשר התשובה יכולה להיות קבלת רישוי בניה, דחיית הבקשה, או קבלתה בתנאים מסוימים. ניתן לערער על החלטת הועדה בהתאים לצורך.

במידה וקיבלתם את רישוי הבנייה המיוחל, עליכם יהיה להשלים את כלל התשלומים (היטל השבחה ותשלומים מקומיים נוספים, המשתנים בין הרשויות המקומיות השונות), לפני התחלת תהליך הבנייה בפועל.

מקצועיות

ניהול תהליך קבלת היתר הבנייה עם חברה מקצועית ומנוסה

בנייה חדשה או שיפוץ של מבנה קיים, כרוכים בהוצאות מרובות, תכנון מפורט וציפייה שהכל ילך כמתוכנן. ולכן, אין צורך להוסיף לדאגות אלו גם את הדאגה והטיפול הממושך, הנלווים לתהליך קבלת היתר בנייה. במיוחד כשניתן לבצע את כל התהליך עם חברה מקצועית ומנוסה בתחום.

חברה שתעניק לכם ליווי מלא לתהליך, החל מהשלבים הבירוקרטים ומילוי טפסי הבקשה, לרבות הדאגה לכלל המסמכים והאישורים הנדרשים מאנשי מקצוע שונים ועד לקבלת היתר הבנייה בפועל.

כל זאת, תוך קיצור משמעותי של זמני ההמתנה, בעיקר הודות לניסיון רב השנים, הקשרים והמקצועיות המאפשרים הכרה מעמיקה עם דרכי ההתנהלות הרצויות מול הרשויות השונות.

בונים? משפצים?
למה אתם מחכים? פנו אלינו עוד היום!

המשפט המפורסם אומר כי "הניסיון עושה את ההבדל" ובמקרה שלנו, ניסיון של מעל 20 שנות ניסיון הפך את חברת צוות הבנייה לאחת החברות המובילות בתחום. הן בנושא בקשת הוצאת היתרי בניה והן בתחום של תכנון וייצור קונסטרוקציות מהחומרים האיכותיים ביותר הקיימים בשוק.

הניסיון רב השנים, יחד עם צוות מקצועי ומיומן, המורכב ממהנדסים מומחים ומתכנני קונסטרוקציה מקצועיים, מאפשר לנו להעניק לכם ליווי מלא ומקיף בכל תהליך השיפוץ והבנייה שלכם.

החל מהשלבים הבירוקרטיים עצמם של הגשת הבקשות וקבלת ההיתרים ועד שלבי הביצוע השונים הכוללים ייצור, התקנות ועוד.

אז אם חשבתם שתהליך הוצאת היתר הבנייה חייב להיות מתיש ומסורבל, אנחנו מזמינים אתכם לגלות שאפשר גם אחרת והכל תחת קורת גג אחת, תוך שילוב של שירות מהימן ועמידה בלוחות הזמנים והרצויים יחד עם יכולת טכנית המאפשרת ביצוע של מגוון עבודות.

0
פרויקטים הושלמו
0
היתרי בניה
0
עבודות בתהליך