מודד מוסמך

מדידות שטח | מפות טופוגרפיות | מדידות מבנה ותוספות

תכנון, מיפוי ומדידות

תפקידיו של המודד המוסמך

המודד המוסמך הוא אחד התפקידים הפחות ידועים בצוות תכנון ומיפוי הבנייה בארץ ישראל. אבל את תפקידו כולנו נכיר בעת בניית נכס חדש או שיפוץ קיים, ולכן חשוב שנבין מה הוא עושה, וכמה זה יעלה לנו.
מודד מוסמך הינו בעל מקצוע שתפקידו לבצע מדידות שטח. המודד נדרש לבצע מדידות שטח, לבנות מפות טופוגרפיות ולהציג אותן על שולחן התכנון בפני האדריכל בכדי שיוכל לתכנן את המבנה על בסיס מסקנותיו של המודד המוסמך. בפרויקטים כאלה המודד המוסמך נוכח לאורך כל תהליך הבנייה ונדרש לבצע מדידות של המבנה באופן סדיר, בכדי לוודא שהוא נבנה על פי תוכנית הבנייה המוסכמת ועל פי היתרי הבנייה שניתנו על ידי המדינה.

צרו קשר
צריכים מודד מוסמך?

חייגו: 073-375-3175
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מתי משתמשים בשירותיו של מודד מוסמך?

הצורך בשירותיו של מודד מוסמך מתחלק ל2 מקרים עיקריים, תכנון בית חדש או שיפוץ של מבנה קיים. כאשר מדובר בתכנון של בית חדש הצורך במודד מוסמך הוא גורף ולא ניתן לבנות מבנה חדש ללא הימצאותו של מודד מוסמך. תפקידו בצוות הוא קריטי מפני שללא מפת מדידה או מפה טופוגרפית לא נוכל להתחיל בבנייה. המפה הטופוגרפית משמשת את האדריכל בתור בסיס לתכנון ובניית המבנה על פי הנתונים היבשים של המפה, ועל פיה יקבע מיקום המבנה בשטח, בניית תשתיות ניקוז, דרכי גישה ועוד נתונים טכניים הכרוכים בבניית מבנה חדש.
כאשר מדובר בשיפוץ של מבנה קיים לא נצטרך להעסיק מודד מוסמך באופן גורף. אך בעת שיפוץ מעמיק של מבנה או דירה קיימת בהם הצפי הוא לשנות את מבנה החלל או הקומות הקיימות בו ישנו צורך במודד מוסמך. המודד יצטרך לתעד את המבנה במצבו העכשווי ולתכנן את המבנה לאחר השיפוצים הרצויים.

ניסיון

"הניסיון עושה את ההבדל" ובמקרה שלנו, ניסיון של מעל 20 שנות פעילות הפך את חברתנו לאחת מהמובילות בתחום.

מקצועיות

צוות מקצועי ומיומן, המורכב מבכירי אנשי המקצוע בארץ, אשר יעניק לכם ליווי מלא ומקיף בכל תהליך השיפוץ והבנייה שלכם.

הוזלת עלויות

תכנון מקדים וביצוע מהודק, תוכלו לצפות לתהליך שקוף ויעיל שגם יחסוך לכם הוצאות מיותרות או כאלו שאינן מחושבות כראוי.

קשריים אישיים

מעבר לבנייה, אנחנו יודעים ליצור תקשורת טובה, בריאה ומרגיעה. כך שכולם ידברו "באותה שפה" ויהיו מחויבים למטרה המשותפת.

יעדים וזמנים

עמידה בזמנים ויעדים הם ערך עליון עבורנו. אנו עובדים בסינכרון ותיאום מלא בין כל הגורמים השונים ליצירת תהליך איכותי ומהיר.

מדעי הגאודזיה
כיצד הופכים למודד מוסמך?

בכדי לרכוש את מקצוע המודד המוסמך תידרשו להשלים תואר במדעי הגאודזיה (= נושא במתמטיקה שימושית העוסק במדידה של פני כדור הארץ, התוויה ומיפוי. ) המוסד היחידי בארץ המלמד את מדעי הגאודזיה הוא הטכניון בחיפה אך ניתן ללמוד את המקצוע המרתק גם במוסדות לימוד ברי סמכא בחו"ל. לאחר השלמת התואר במדעי הגאודזיה, יש לעבור בהצלחה את מבחני הרישוי הרשמיים של המרכז למיפוי ישראל.

כיצד בוחרים מודד מקצועי?

ראשית, כשמו, המודד חייב להיות מוסמך ע"י המרכז למיפוי ישראל ולהיות בעל תואר ראשון לפחות במדעי הגאודוזיה. חשוב מאוד שתבדקו את סמכותו של המודד טרם תחילת העבודה שכן אם המודד לא בעל תעודה תקפה למדידת שטח לא תוכלו לקבל ממנו את השירות אותו אתם מחפשים. חשוב לזכור שמודד מוסמך או כל אדם הקשור בבניית נכס חדש או שיפוץ נכס קיים הוא לא בייביסיטר, ולכן נמליץ לכם להימנע מהמלצות של חברים ומכרים לגבי המודד המוסמך ונייעץ לכם לבקש מהאדריכל האחראי על בניית הפרויקט להמליץ על מודד מוסמך שיתאים לעבודה על הנכס. כמו בכל מקצוע חשוב מאוד הניסיון, שכן איתו מגיע הידע המהימן ביותר לביצוע כל תפקיד ולכן, אל תתביישו, שאלו את המודד כמה שנים הוא עוסק בתחום והפיקו את הלקחים שלכם מתשובתו. מעבר להסמכתו הרשמית וודאו כי המודד המוסמך שלכם חבר גם בלשכת המודדים המוסמכים בישראל, שכן בלשכה הזאת יוצאים המודדים למגוון השתלמויות מקצועיות הקשורות במדידת שטח, וכמו כן החברים בלשכה בקיאים בשינויים החלים במקצוע בעקבות התפתחות טכנולוגיה וכיו"ב.

מה הם מדעי הגאודזיה?

לאחר שנגענו קלות במשמעות מדעי הגאודזיה ניכנס בעובי הקורה ונבחן את מדעי הגאודזיה ואת חשיבותם בעת תכנון ובנייה. הגאודזיה מציגה בצורה כמותית את צורתו ומידותיו של כדור הארץ ואף עוקבת אחרי תנועות כדור הארץ ופותרת בעיות הנדסיות. הגאודזיה מתרכזת גם במהירות כדור הארץ, ונתוני כוח המשיכה על גבי כדור הארץ ומחוץ לו. בעת חקר הגאודזיה ניתן למצוא עולם מופלא המספק לנו מבט פנימי לכדור הארץ ואופיו האמיתי. במשך אינספור שנים סברו שכדור הארץ הינו שטוח, ואף לתקופת זמן הזויה התאוריה הייתה שכדור הארץ הוא דיסק שטוח העומד על גבו של צב (ברצינות). בשלב הזה בהיסטוריה התפתחו מדעי הגאודזיה. פורץ הדרך בתחום הגאודזיה הוא המדען ארטותנוס, שבשנת 250 לפני הספירה ביום הארוך ביותר בשנה חישב את היקפו של כדור הארץ. המדען חישב את היקפו של כדור הארץ לפי תנועת כדור הארץ סביב השמש ובאופן מפתיע הגיע לתוצאה של כ-39 אלף קילומטר, שהיא קרובה מאוד לתוצאה המדעית שהיא כ-40 אלף קילומטר.

עלויות ומחירים

כמה עולים שירותי מדידה ומיפוי?

שירותיו של המודד המוסמך הם קבועים בחוק כשכר של 250 שקלים לשעה ולא ניתן לחרוג משכר זה בהיעדר תנאים המבטלים חוק זה. אך ניתן  להעריך את שכרו של המודד המוסמך לפי העבודה אותה תרצו שיבצע. להלן טבלה:

עבודת המודד המוסמך

שכר המודד המוסמך

תפקידו בכוח

הכנת גרמושקה

1,500-4,000 שקלים

הכנת תוכנית המשמשת את הועדה המקומית לתכנון ובנייה בתהליך אישור בקשה להיתר הבנייה.

מתווה יסודות וסימון

כ-1,500 שקלים

סימון המיקומים המדויקים בהם צריך לבצע קידוחי כלונסאות לצורך יציקת היסודות.

סימוני קומות

כ-1,200 שקלים

סימון הקומות גובהן וקווי המתאר שלהן.

שירות מדידה לצורך חישוב ארנונה

250 שקלים לשעה

מדידת הנכס והשטח עליו עומד לצרכי ארנונה.

בונים? משפצים?
למה אתם מחכים? פנו אלינו עוד היום!

לסיכום, צללנו אל עולמו הלא מוכר של המודד המוסמך וגילינו מה כרוך בהכשרה למקצוע. הכרנו את מדעי הגאודזיה והסתכלנו על ההיסטוריה המרתקת והחשובה כל כך שלה. הבנו מתי הצורך שלנו מתעורר למודד מוסמך, כמו למשל בעת שיפוץ נרחב או הוספת קומה בבית, בניית נכס חדש ושינוי המפלסים בנכס קיים.

למדנו כיצד ניתן להעריך את עלות המודד המוסמך ואף סקרנו את התפקיד שיהווה בצוות הבנייה עליו יקבל את התשלום ואפילו הסתכלנו על כללים חשובים בבחירת המודד המוסמך, החל מהסמכתו המקצועית ועד ניסיונו וחברותו בלשכה למודדים המוסמכים בישראל.

אז בין אם תצטרכו מודד מוסמך לבניית נכס חדש או לשיפוץ נכס קיים, אנחנו מקווים שעזרנו לכם לנווט בדרככם.

0
פרויקטים הושלמו
0
היתרי בניה
0
עבודות בתהליך