שירותי אדריכל

תכנון מבנים | אדריכלות | אדריכלי נוף

תכנון המבנה

מי הם אדריכלים?

אדריכלים הם האחראיים למוצר שהוא אולי המוצר הכי חשוב בקיום שלנו, הבית. כל אחד מהבתים, הבניינים, הקניונים, מרכזי המסחר וכמעט כל מבנה שאפשר לחשוב עליו היה כרוך בדרך כזו או אחרת בעבודתו של האדריכל. אז מה הם הוא אדריכל? ומה היא חשיבותו בתכנון המבנה? כל זאת בטקסט למטה. אדריכלים עוסקים בתכנון מבנים ולפעמים גם בתכנון עירוני, אדריכלות נוף ועיצוב פנים. הכשרתו של האדריכל אורכת שנים רבות בדומה להכשרתו של רופא או עורך דין, שכן המקצוע אינו יכול להרשות לעצמו "טעויות אנוש" שכן אלה עלולות לסכן חיים ולכן משך הלימודים חייב להיות ארוך בכדי למנוע טעויות פטאליות.
צרו קשר
מחפשים אדריכל מקצועי?

חייגו: 073-375-3175
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מה הוא הנדסאי אדריכלות?

הנדסאי אדריכלות הוא בעל מקצוע המוסמך לתכנון מבנים של עד 4 קומות, תוך התמקדות בהיבטים העיצוביים והפונקציונליים של המבנה כאחד. כמו למשל:
  • הנדסת אנוש
  • עיצוב פנים של חלל הנכס
  • תקינות ובטיחות המבנה

מה ההבדל בין אדריכל להנדסאי אדריכלות?

מעבר לזמן הלימודים וההבדל בין תעודת הסיום המתקבלת בסוף הלימודים, ההבדל בין אדריכל להנדסאי אדריכלות הוא דק מאוד. לשם כך הכנו טבלה מסודרת שתעשה לכם סדר בבלגן.
הפרויקטאדריכלהנדסאי אדריכלות
בניין של עד 4 קומותVV
בניין של 5 קומות ומעלהVX
בניין עד 11 מטריםVV
בניין העולה על 11 מטריםVX
שטח המבנה מעל 500 מטר רבועVX
מבני תעשייה בבנייה קלהVX
ניסיון

"הניסיון עושה את ההבדל" ובמקרה שלנו, ניסיון של מעל 20 שנות פעילות הפך את חברתנו לאחת מהמובילות בתחום.

מקצועיות

צוות מקצועי ומיומן, המורכב מבכירי אנשי המקצוע בארץ, אשר יעניק לכם ליווי מלא ומקיף בכל תהליך השיפוץ והבנייה שלכם.

הוזלת עלויות

תכנון מקדים וביצוע מהודק, תוכלו לצפות לתהליך שקוף ויעיל שגם יחסוך לכם הוצאות מיותרות או כאלו שאינן מחושבות כראוי.

קשריים אישיים

מעבר לבנייה, אנחנו יודעים ליצור תקשורת טובה, בריאה ומרגיעה. כך שכולם ידברו "באותה שפה" ויהיו מחויבים למטרה המשותפת.

יעדים וזמנים

עמידה בזמנים ויעדים הם ערך עליון עבורנו. אנו עובדים בסינכרון ותיאום מלא בין כל הגורמים השונים ליצירת תהליך איכותי ומהיר.

מדעי הגאודזיה

אילו סוגי אדריכלים ישנם כיום בשוק?

לא כל האדריכלים עושים בדיוק את אותו הדבר, שכן ישנם אינספור סוגים שונים של נכסים לבנות במדינתנו הקטנה. כל אדריכל מתמחה בסוגים שונים של בנייה מתוך ניסיונו המקצועי האישי וברוב המקרים נגלה שהאדריכלים יעדיפו להמשיך ולהתמקצע דווקא בסוג בנייה מסוים על מנת להיות מיומנים בו במיוחד. אז אילו סוגי אדריכלות קיימים כרגע בשוק? הנה כמה דוגמאות

אדריכל לתכנון בתים פרטיים

בעת תכנון בית פרטי, במיוחד אם מדובר בתכנון בית פרטי על קרקע ריקה האדריכל יצטרך להיות מומחה של ממש בניצול השטח הקיים בצורה המיטבית ביותר כדי לספק ללקוח את הבית הפרטי המעוצב בצורה טכנית חכמה (תכנון השלד, התשתית ותוכנית קומה) וגם כדי לספק מראה חיצוני מעוצב שיספק ללקוח בית פרטי שיראה טוב גם בצורה השטחית, ה"לא טכנית" שלו. אדריכלים המתמחים בבתים פרטיים ידעו לשלב את עיצוב המבנה הכללי על השטח תוך מחשבה כוללת של צרכי בני הבית והמשתנים השונים הנוגעים בסביבת המבנה ומיקומו הגיאוגרפי.

אדריכל לעיצוב נכסי יוקרה

אדריכלים המעצבים נכסי יוקרה, הם אנשי מקצוע מנוסים בעלי קשרים בארץ ובעולם המאפשרים להם להשיג את חומרי הגלם היוקרתיים ביותר לבניית החלל, כמו לדוגמא שיש מיובא מאיטליה, או רצפות פרקט המיובאות מאמריקה. כאשר אדריכל בונה פרויקטים רבין בהצלחה וצובר לעצמו שם מקצועי בעל מוניטין גבוה, הוא גם רוכש ידע וניסיון בתכנון טכני של המבנה פנימה והחוצה, מה שמאפשר לו לעצב את הנכס בצורה יוקרתית במיוחד. האדריכלים היוקרתיים לרוב גם ירחיבו את אופקיהם בתחום עיצוב הפנים על מנת לשדרג גם את פנים המבנה ולתת לו תחושה יוקרתית ואחידה לכל אורכו.

אדריכל בניין

אדריכלי בניין, בשונה מאדריכלי עיצוב בתים פרטיים או עיצוב נכסי יוקרה, הינם אדריכלים המתמחים בבניית מבנים גבוהים במיוחד הלא הם בניינים. על מנת לעצב בניין בצורה מיטבית, ראשית אדריכל הבניין ישקיע זמן ומאמצים רבים בתכנון המבנה החיצוני, שכן הוא יהיה הבולט ביותר בתכנון המבנה. לאחר מכן האדריכל יתרכז במבנה הפנימי של הבניין ויעצב אותו בצורה שתהיה נוחה ביותר לכלל המשתמשים בו על פי סוג הבניין אותו הוא מתכנן לבנות (בניין מגורים, קניון, מרכז מסחרי וכד'). אדריכל הבניינים המפורסם ביותר הוא לא אחר מאשר דוד עזריאלי, שרק משמו תוכלו לנחש בדיוק אילו בניינים מפורסמים הוא בנה.

אסון ורסאי

אדריכלות: האחריות והחשיבות של האדריכל

במהלך חתונה רגילה לחלוטין באולם האירועים בסמוך לשעה 23:00 בלילה רקדו אורחי האירוע ברחבת הריקודים שנמצאה בקומה השלישית ולפתע כמו בסרט אימה, קרסה הרצפה תחת רגליהם של האורחים המאושרים.

אסון ורסאי גבה את חייהם של 23 מהאורחים וכ-380 אנשים נפצעו כתוצאה מקריסת הרחבה.

לאחר חקירת האירוע התגלה כי הרצפה שקרסה הייתה עשויה חומר "פל קל" (שיטת בנייה זולה ולימים מסוכנת של תקרות בטון) שהייתה בין הגורמים העיקריים לקריסת הרחבה, עוד יצא מן החקירה שהסרת קיר תומך במהלך שיפוצים שבוצעו טרם קיום החתונה תרמה גם היא את חלקה בקריסת הרחבה.

שלא תבינו אותנו לא נכון, אנחנו לא מאשימים אף אחד ובטח שלא את האדריכל המקורי של המבנה, אך הימצאות אדריכל בעת השיפוצים הייתה עשויה למנוע את האסון המזעזע הזה שכן אדריכל תפקידו בין ביתר לוודא שקירות תומכים נמצאים במקומם ושהחומרים מהם הבניין עשוי חזקים דיים כדי לשרת את מטרת הנכס.

תכנון אדריכלים
בונים? משפצים?
למה אתם מחכים? פנו אלינו עוד היום!
0
פרויקטים הושלמו
0
היתרי בניה
0
עבודות בתהליך